2026. augusztus 31., hétfő |
Erika, Bella napja

ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY – 1239 Budapest, Szőlőfürt köz 3.

ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY

Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksár Önkormányzata (székhelye: 1239 Budapest, Grassalkovich út 162., a továbbiakban: Kiíró) nyilvános árverésre hirdeti meg az 631/927 tulajdoni hányadban tulajdonát képező

Budapest XXIII. kerület 186862/7 helyrajzi számú, természetben a 1239 Budapest, Szőlőfürt köz 3. szám címhelyen található „Kivett lakóház, udvar, hétvégi ház megnevezésű, mindösszesen 921 m2 területű, tehermentes ingatlannak Kiíró tulajdonát képező 631/927 arányú tulajdoni hányadát.


Kikiáltási ár: nettó 48.860.000, – Ft,
azaz nettó negyvennyolcmillió – nyolcszázhatvanezer Forint, melyet az árverés kiírásakor érvényben lévő jogszabályok szerint ÁFA fizetési kötelezettség nem terhel. Amennyiben az ÁFÁ-ra vonatkozó jogszabályok az adásvételi szerződés létrejöttéig változnának, úgy az ÁFA fizetési kötelezettség fennállásának kérdésében a szerződés létrejöttekor érvényben lévő jogszabályok az irányadók.

Licitlépcső: nettó 200.000, – Ft
Az árverés ideje: 2026. október 01. (csütörtök) 13:00 óra
Az árverés helyszíne: Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal (1239 Budapest, Hősök tere 12. I. em. 11. hivatalos helyisége)

Az árverés tárgyát képező ingatlanrész megtekinthető:
2026. szeptember 10.-én (csütörtökön) 10:30 – 11:00 óra között és
2026. szeptember 15.-én (kedden) 14:30 – 15:00 óra között.

Az árverésre jelentkezni lehet:
2026. szeptember 07.-én (hétfő) 14:00 órától
2026. szeptember 23.-án (szerda) 15:30 óráig
Ügyfélfogadási napokon
Hétfő:  14.00 – 17.30
Kedd:   08.00 – 11.30
Szerda: 08.00 – 15.30 (ebédidő: 12.00-12.30)

A Részletes árverési dokumentáció 10.000, – Ft + ÁFA, összesen bruttó 12.700, – Ft összeg megfizetése ellenében megvásárolható Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal Beruházási és Vagyonkezelési Osztályán (1239 Budapest, Hősök tere 12. II. em. 22.) 2026. szeptember 07. (hétfő) 14:00 órától 2026. szeptember 23. (szerda) 15:30 óráig ügyfélfogadási napokon, ügyfélfogadási időben (Hétfő: 14.00–17.30; Kedd: 8.00–11.30; Szerda 8.00 – 15.30 (ebédidő: 12.00-12.30))

A Részletes árverési dokumentáció ára nem kerül visszatérítésre az érdeklődő részére.

Az árverésen azok vehetnek részt, akik
megvásárolják a Részletes árverési dokumentációt és az abban foglaltaknak megfelelnek, és az abban szereplő nyilatkozatokat kitöltve – határidőben – leadják Kiíró részére, és
megfizetik az árverési előleg összegét, nettó 9.772.000, -Ft-ot Budapest Főváros XXIII. ker. Soroksár Önkormányzatának az OTP Banknál vezetett 11784009-15523002 számú költségvetési számlájára átutalással úgy, hogy az legkésőbb 2026. szeptember 25. napján (péntek) 23:59 óráig jóváírásra kerüljön a számlán (az előlegnek a jelentkező nevén lévő számláról kell érkeznie, a határidő elmulasztása jogvesztő!), valamint
személyesen jelentkeznek az árverésre a Részletes árverési dokumentációban megjelölt módon és határidőben (a határidő elmulasztása jogvesztő!).

További felvilágosítás kérhető Budapest XXIII. kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal Beruházási és Vagyonkezelési Osztályán Szabó Éva telekgazdálkodási ügyintézőnél személyesen: 1239 Budapest, Hősök tere 12. II. emelet 23. számú hivatalos helyiségében vagy telefonon (06-1-289-2100/128 mellék) a fentebb megjelölt ügyfélfogadási időben.