ÁRVERÉSI HIRDETMÉNY
Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksár Önkormányzata (székhelye: 1239 Budapest, Grassalkovich út 162., a továbbiakban: Kiíró) nyilvános árverésre hirdeti meg az 1/1 tulajdoni hányadban tulajdonát képező Budapest XXIII. kerület belterület 185890/0/A/1 hrsz.-ú, természetben a 1239 Budapest XXIII. kerület, Grassalkovich út 135. 1. szám alatt található „iroda” megnevezésű, mindösszesen 91 m2 területű társasházi albetét ingatlan – melyhez a társasházi közös tulajdonból 2917/10000 eszmei hányad tartozik – 1/1 arányú tulajdonjogát.
Kikiáltási ár: Nettó 40.000.000, -Ft, azaz nettó Negyvenmillió Forint, melyet az árverés kiírásakor érvényben lévő jogszabályok szerint ÁFA fizetési kötelezettség nem terhel. Amennyiben az ÁFÁ-ra vonatkozó jogszabályok az adásvételi szerződés létrejöttéig változnának, úgy az ÁFA fizetési kötelezettség fennállásának kérdésében a szerződés létrejöttekor érvényben lévő jogszabályok az irányadók.
Licitlépcső: nettó 100.000, -Ft
Az árverés ideje: 2026. október 01. (csütörtök) 10:00 óra
Az árverés helyszíne: Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal (1239 Budapest, Hősök tere 12. I. em. 11. hivatalos helyisége)
Az árverés tárgyát képező ingatlan megtekinthető:
2026. szeptember 10.-én (csütörtökön) 09:00–09:30 óra között és
2026. szeptember 15.-én (kedden) 13:00–13:30 óra között.
Az árverésre jelentkezni lehet:
2026. szeptember 07.-én (hétfő) 14:00 órától
2026. szeptember 23.-án (szerda) 15:30 óráig
Ügyfélfogadási napokon
Hétfő: 14.00 – 17.30
Kedd: 08.00 – 11.30
Szerda: 08.00 – 15.30 (ebédidő: 12.00-12.30)
A Részletes árverési dokumentáció 10.000, -Ft + ÁFA, összesen bruttó 12.700, -Ft összeg megfizetése ellenében megvásárolható Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal Beruházási és Vagyonkezelési Osztályán (1239 Budapest, Hősök tere 12. II. em. 22.)
2026. szeptember 07. (hétfő) 14:00 órától 2026. szeptember 23. (szerda) 15:30 óráig ügyfélfogadási napokon, ügyfélfogadási időben (Hétfő: 14.00 – 17.30; Kedd: 8.00 – 11.30; Szerda: 8.00 – 15.30 /ebédidő: 12.00 – 12.30/)
A Részletes árverési dokumentáció ára nem kerül visszatérítésre az érdeklődő részére.
Az árverésen azok vehetnek részt, akik
– megvásárolják a Részletes árverési dokumentációt és az abban foglaltaknak megfelelnek, és az abban szereplő nyilatkozatokat kitöltve – határidőben – leadják Kiíró részére, és
– megfizetik az árverési előleg összegét, nettó 8.000.000, -Ft-ot Budapest Főváros XXIII. ker. Soroksár Önkormányzatának az OTP Banknál vezetett 11784009-15523002 számú költségvetési számlájára átutalással úgy, hogy az legkésőbb 2026. szeptember 25. napján (péntek) 23:59 óráig jóváírásra kerüljön a számlán (az előlegnek a jelentkező nevén lévő számláról kell érkeznie, a határidő elmulasztása jogvesztő!), valamint
– személyesen jelentkeznek az árverésre a Részletes árverési dokumentációban megjelölt módon és határidőben (a határidő elmulasztása jogvesztő!).
További felvilágosítás kérhető Budapest XXIII. kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal Beruházási és Vagyonkezelési Osztályán Szabó Éva telekgazdálkodási ügyintézőnél személyesen: 1239 Budapest, Hősök tere 12. II. emelet 23. számú hivatalos helyiségében vagy telefonon (06-1-289-2100/128 mellék) a fentebb megjelölt ügyfélfogadási időben.